Ethiopië in beeld: lezing over unieke natuur in Wijkcentrum Overdie

ALKMAAR - De KNNV afdeling Alkmaar organiseert samen met IVN Noord-Kennemerland een lezing over de natuur van Ethiopië. Ornitholoog en natuurfotograaf Johan Bos laat woensdag 28 oktober beelden zien in Wijkcentrum Overdie. Toegang is gratis, aanmelden hoeft niet.
Ethiopië is een bijzonder Afrikaans land met een enorme afwisseling in landschappen. Natuurfotografen vinden er een paradijs: de vogels zijn er nauwelijks schuw. Er leven meer dan 900 vogelsoorten, waaronder 23 endemen. Dat zijn soorten die nergens anders ter wereld voorkomen. Ook diverse zoogdieren komen alleen in Ethiopië voor.
Van Rift-vallei tot Bale Mountains
Johan Bos, ook auteur, neemt het publiek mee naar de Rift-vallei en de grote meren. Hoogtepunten van de presentatie zijn de Bale Mountains, met beelden van de zeldzame Ethiopische wolf, en The Gorge, het leefgebied van de Gelada-baviaan.
Aandacht voor cultuur
Naast de natuur komt ook de cultuur aan bod. De bevolking van Ethiopië is trots, zeer vriendelijk en toegankelijk. Bezoekers maken kennis met stammen waarbij de vrouwen schoteltjes in hun lippen dragen om indruk te maken op de mannen.
Praktische informatie
De lezing vindt plaats op woensdag 28 oktober in Wijkcentrum Overdie, aan de Van Maerlantstraat 8-10 in Alkmaar. De aanvang is om 20.00 uur. De deur gaat om 19.45 uur open. Deelname is gratis en aanmelden is niet nodig. Organisatoren zijn de KNNV Alkmaar-Den Helder en IVN Noord-Kennemerland. Vragen kunnen per e-mail worden gesteld via communicatie@regioalkmaar.knnv.nl.






Meer nieuws uit Alkmaar?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie