Kaasmarkt-orgelconcert Arjan Breukhoven in de Kapelkerk

Uit
De Kapelkerk in Alkmaar.
De Kapelkerk in Alkmaar. (Foto: rodi.nl)

ALKMAAR - Organist Arjan Breukhoven speelt vrijdag 3 juli filmmuziek op het Müllerorgel uit 1762 in de Kapelkerk aan de Laat. Het concert begint om 11 uur en is gratis toegankelijk.

Het concert maakt deel uit van een reeks in de Kapelkerk (hoek Kapelsteeg) met steeds wisselende organisten, waaronder Minne Veldman, Maarten Wilmink en Gert van Hoef.

Virtuoos op klassiek instrument

Breukhoven (1962) is organist, pianist, dirigent en componist. Hij staat bekend om zijn unieke stijl die klassieke elementen combineert met eigentijdse invloeden en om zijn virtuoze improvisaties die verschillende muziekstijlen integreren.

Als internationaal concertorganist geeft Breukhoven jaarlijks talloze concerten in Nederland en daarbuiten, onder meer in Duitsland, Oostenrijk, België, Rusland en Australië.

Koren, composities en televisie

Breukhoven is dirigent van drie Nederlandse mannenkoren én van het Australian Christian Men’s Choir in Perth. Als componist schreef hij vele werken voor koor, orgel en andere instrumenten. Hij werkte mee aan meer dan 150 cd- en dvd-producties en is regelmatig te zien in EO-programma’s zoals Nederland Zingt.

Praktisch

Het concert duurt ongeveer veertig minuten. Toegang en koffie zijn gratis.

Kapelkerk

Meer nieuws uit Alkmaar?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: