Pjer Wijsman stopt na 16 jaar bij Commissie Loosduinen

Nieuws
Pjer: “Het voorzitterschap kost veel tijd en ik vind het nu mooi geweest.’’
Pjer: “Het voorzitterschap kost veel tijd en ik vind het nu mooi geweest.’’ (Foto: Ankie Driessen )

Pjer Wijsman heeft afscheid genomen van de Commissie Loosduinen. Als een soort burgemeester bekleedde hij de afgelopen 16 jaar het voorzitterschap. Want vrijwel overal trof je Pjer aan.

Door Ankie Driessen

Bij vergaderingen, gemeenteraad, commissievergaderingen, openingen, recepties enzovoort vertegenwoordigde hij de Commissie en kwam hij op voor de belangen van het stadsdeel Loosduinen, dat inmiddels uit zes wijken en twee buurten bestaat. Hij werkte daarbij nauw samen met de zes wijkberaden. Marjolein Kool heeft inmiddels het stokje van hem heeft overgenomen.

Frisse wind

“Het voorzitterschap kost veel tijd en ik vind het nu mooi geweest. Ik wil onder meer meer tijd voor mijn kleinkinderen hebben, maar bovendien is het gezond dat er een frisse wind door de Commissie waait. Voordat ik het voorzitterschap 16 jaar geleden op me nam, had ik al 12 jaar meegewerkt als bestuurslid. Vanuit het voorzitterschap van het wijkberaad Houtwijk kwam ik destijds bij de Commissie Loosduinen binnen”, legt Pjer uit.

 Op de kaart

 De Commissie Loosduinen werd in 1923 in het leven geroepen toen het dorp Loosduinen door de gemeente Den Haag werd ingelijfd. Het destijds zittend Haagse bestuur zag in dat Loosduinen een adviesfunctie moest krijgen omdat hier veel kennis bestond van de land- en tuinbouw. “Want Loosduinen moest op de kaart blijven en de belangen moesten stevig worden behartigd. Dat is nog steeds zo”, meent de oud-voorzitter.

 Resultaten

 In het begin werd er incidenteel vergaderd, maar steeds vaker maakte de Commissie Loosduinen gebruik van de mogelijkheid om zwaarwegend advies te geven. Gevraagd en ongevraagd. Er werden goede resultaten geboekt volgens Pjer en intussen groeide het stadsdeel doordat er nieuwe wijken werden gebouwd.

Hij vertelt over de resultaten die de commissie de laatste decennia heeft bereikt. “Bijvoorbeeld bij een aantal masterplannen. Het was de bedoeling dat er in Loosduinen enorme torenflats gebouwd zouden worden. Dat hebben we tegen kunnen houden. De Villa in Ockenburgh hebben we kunnen redden. De komst van een wietshop hebben we tegen kunnen houden en we hebben altijd gevochten om het groen in dit stadsdeel te behouden. Helaas hebben we het bijvoorbeeld niet voor elkaar gekregen dat bij nieuwe wijken de infrastructuur direct goed werd aangelegd, of dat Kijkduin toch een andere opzet kreeg dan wij voor ogen hadden. Ook dat de nieuwe indeling van het Loosduinse Hoofdplein in ruim 10 jaar nog steeds niet is gelukt, is een doorn in het oog.”

 Hij vervolgt: “We hadden niet altijd het idee dat we serieus werden genomen en we merkten dat men ons soms te lastig vond. De communicatie liep ook niet altijd gladjes. We moesten de wethouder die Loosduinen in zijn portefeuille had geregeld inschakelen om de communicatie beter te laten verlopen binnen het stadsbestuur. De laatste tijd gaat het gelukkig wat voortvarender.”

Het nieuwe Haagse bestuur zal goed moeten worden ingelicht welke functie de Commissie Loosduinen heeft, vindt Pjer Wijsman. “De belangen van de bewoners moeten op alle fronten goed worden verdedigd, want we hebben het groenste, mooiste, fijnste en gezondste stadsdeel.”

Sociale veiligheid

Want volgens de oud-voorzitter staat de sociale veiligheid op het spel. “Er zal ook blijvend aandacht moeten worden besteed aan de vele zorgknooppunten in dit stadsdeel. Alle disciplines moeten zich hiervan bewust zijn en volledig mee bemoeien”, aldus Wijsman.

 Pjer zal zich na zijn afscheid bij de Commissie niet snel gaan vervelen. Zo is hij voorzitter van het Loosduins Museum. Hij heeft plannen om het museum meer onder de aandacht van scholen te brengen. Dat is hem wel toevertrouwd, want hij is op diverse niveaus leraar geweest op het gebied van maatschappijleer, geschiedenis en Nederlands.

Meer nieuws uit Den Haag?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: