Terug in de tijd: Dit was het nieuws in 1985

Nieuws
De allereerste editie van Nieuwsblad voor Heerhugowaard, van 13 november 1985.
De allereerste editie van Nieuwsblad voor Heerhugowaard, van 13 november 1985. (Foto: Rodi Media)
Patricia Smagge

DIJK EN WAARD - In november 1985 verscheen de allereerste editie van het ‘Nieuwsblad voor Heerhugowaard’, zoals de krant toen nog heette. Welke onderwerpen domineerden in die tijd het nieuws? En wat gebeurde er in de wereld in die tijd? Tijd voor een duik in de geschiedenis!

November 1985 markeert een belangrijke moment in de wereldgeschiedenis. In de week waarin de eerste editie van deze krant uitkwam, vond in Genève namelijk een historische ontmoeting plaats tussen de presidenten van de VS en de Sovjet-Unie, Ronald Reagan en Michail Gorbatsjov. Die toenadering leidde een paar jaar later uiteindelijk tot het einde van de Koude Oorlog.

Vulkaanuitbarsting

Andere belangrijke gebeurtenissen in november 1985 waren de uitbarsting van de vulkaan Nevado del Ruiz in Colombia die duizenden levens eiste en de ondertekening van de Anglo-Ierse overeenkomst die een stap was in het vredesproces. Op technologisch gebied werd de eerste versie van Microsoft Windows uitgebracht. Ook was er de Finale van de Bende van Nijvel overval op een warenhuis in het Belgische Aalst, die leidde tot 8 doden en de laatste bekende overval van de beruchte bende was

‘Back to the Future’

1985 was verder het jaar van filmklassiekers als ‘Back to the Future’ ‘The Breakfast Club’ en uit eigen land het spannende ‘Wildschut’. Op tv keken we naar ‘Zeg ‘ns Aaa’ ‘De Soundmixshow’ ‘‘Family Ties’ en ‘The Golden Girls’ en uit de speakers klonk muziek van Madonna, Michael Jackson, Dire Straits en The Dolly Dots.

'Back to the Future' was dé filmhit van 1985.
‘Back to the Future’ was dé filmhit van 1985. ((Foto: Universal Pictures))

Witte Raven

In de allereerste editie van deze krant ging het onder meer over een tijdelijk onderkomen voor LOM-school De Witte Raven, die enkele weken eerder was afgebrand. De leerlingen van de school werden ondergebracht in het gebouw van de openbare basisschool De Molengang, waar vijf lege lokalen beschikbaar waren. ‘Door één lokaal te gebruiken voor twee klassen, is de LOM-school voorlopig - lees: dit schooljaar - uit de problemen.’

De invulling van het kleinschalige winkelcentrum in ‘vlek G’ in de Rivierenwijk hield de gemoederen eveneens bezig. De Vomar dreigde af te haken omdat volgens topman Cees Zwanenburg het gevoel bestaat dat het centrum geen echte buurtfunctie vervult en is van mening dat de gemeente zich daar wel wat meer voor mag inspannen. ‘Wat we missen is een aantal attractieve trekkers, waarbij je kunt denken aan een bloemisterij of een slijterij.’ Ook de komst van sinterklaas en het vertrek van Sanders Meubelstad vonden een plekje in de allereerste krant.

Meer nieuws uit Dijk en Waard?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: