Schrijf je in voor Van der Voort Trialthlon Langedijk

Sport
Spektakel op het water tijdens het eerste onderdeel van de triatlon.
Spektakel op het water tijdens het eerste onderdeel van de triatlon. (Foto: Aangeleverd)
Patricia Smagge

DIJK EN WAARD - Stichting Triathlon Langedijk en triatlonvereniging Zwefilo organiseren zondagmiddag 8 juni de 12e editie van de Van der Voort Triathlon Langedijk. Sportievelingen kunnen zich vanaf donderdagavond 6 februari inschrijven voor dit evenement.

Triathlon Langedijk is een laagdrempelig en recreatief evenement over de kortste afstanden: circa 600 meter zwemmen, 21 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen. Deelname kan individueel, maar ook als team van twee of drie atleten, waarbij ieder één of twee onderdelen voor zijn rekening neemt. Dus iedereen die een beetje sportief is, kan meedoen!

Start en finish zijn bij café De Heerlijkheid en het terrein van Nh 1816 aan de Dorpsstraat in Oudkarspel. Hier komt ook de wisselzone. Het zwemmen is in Het Waardje, achter en langs het terrein van Nh1816, daarna worden er drie ronden gefietst op een parcours richting Waarland. Als laatste wordt gelopen door de Dorpsstraat en Spoorstraat in Oudkarspel, met finish nabij De Heerlijkheid. De eerste start is om 14.00 uur. Na de triatlon is de gezellige nazit bij De Heerlijkheid. Inschrijven kan vanaf donderdagavond 6 februari, 21.00 uur. Kijk voor meer info op www.triathlonlangedijk.nl. Er is plaats voor 200 individuele deelnemers en 50 teams.

Triatloncircuit 2025

Triathlon Langedijk maakt deel uit van het Van der Voort Triatloncircuit. Dit is een reeks van 6 wedstrijden in de Kop van Noord-Holland. Naast Langedijk maken ook de triatlons van Heerhugowaard (4 juni), Dirkshorn (28 juni), Niedorp (2 juli), Schagen (10 juli) en Anna Paulowna (23 augustus) hier deel van uit. Van deze wedstrijden wordt een gezamenlijk klassement bijgehouden. Om je te kwalificeren moet je aan minimaal drie wedstrijden meedoen. Er zijn in totaal tien klassementen verdeeld over mannen en vrouwen en vijf leeftijdsgroepen, uiteenlopend van onder 19 tot 60+.

Clinic

Zin in een sportieve uitdaging? Zwefilo organiseert ook dit jaar weer een 14-weekse clinic om je voor te bereiden op de 1/8 Triathlon Langedijk! De kennismakingsavond is vrijdag 7 maart. Onder deskundige begeleiding wordt er getraind voor de triatlon. Er wordt eerst een basis gelegd met zwemtraining (vanaf 8 maart: 4x zaterdag). Vanaf 31 maart komen er trainingen bij. Dan start je met fietsen en lopen en ga je door met de zwemtraining. Zodat je vanaf de 5e week drie trainingen per week krijgt aangeboden. Er wordt getraind op allerlei niveaus en iedereen kan meedoen. Ook zit er bij de clinic deelname een startbewijs voor Triathlon Langedijk 2025. Inschrijven voor de clinic? Zie www.zwefilo.nl.

Na het zwemmen wordt er gefietst.
Bij het slotonderdeel - het lopen - worden de prijzen verdeeld.

Meer nieuws uit Dijk en Waard?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: