AZ-Quick Boys: voetballiefdes van Eric opnieuw aan elkaar gekoppeld in de beker

Sport
Voor wie moet Eric nou juichen; zijn jeugdliefde Quick Boys of zijn huidige 'vlam' AZ?
Voor wie moet Eric nou juichen; zijn jeugdliefde Quick Boys of zijn huidige 'vlam' AZ? (Foto: AG Heeremans Photography)
Patricia Smagge

HEERHUGOWAARD – Hoe is het toch mogelijk; net als vorig jaar werd AZ ook dit jaar in het bekertoernooi gekoppeld aan het Katwijkse Quick Boys. Speelden de eredivisionist en de club uit de tweede divisie vorig jaar een zenuwslopende achtste finales, die uiteindelijk pas na een strafschoppenserie in Alkmaars voordeel werd beslist, dit jaar treffen beide ploegen elkaar in de kwartfinales. Eén Dijk en Waarder ziet in het bijzonder uit naar deze wedstrijd: Eric van Duijvenvoorde uit Heerhugowaard.

Hopelijk wordt het net zo spannend als vorig jaar

Eric is geboren en getogen in Katwijk aan Zee, maar woont nu al ruim 30 jaar in Heerhugowaard en heeft ook al ongeveer even lang een seizoenskaart van AZ. Hij hoopte al op een weerzien tussen zijn beide voetballiefdes en werd bij de loting op zijn wenken bediend. Donderdag 6 februari strijden beide ploegen tegen elkaar in het AFAS-stadion om een plekje in de halve finales. “Wie er ook wint, één ding is zeker: ‘we’ gaan sowieso naar de laatste vier!”, lacht Eric.

Minder tickets

Hij baalt er een beetje van dat loting heeft uitgewezen dat AZ net als vorig jaar thuis speelt. “Op last van de burgemeester van Alkmaar zijn er dit jaar minder tickets beschikbaar voor uitsupporters. Dat komt omdat vorig jaar voorwerpen op het veld gegooid werden en de wedstrijd vervolgens tijdelijk gestaakt werd. Ook al was het maar even, want de spelers gingen niet eens naar binnen. Maar voor de burgemeester was dat reden om het aantal uitsupporters in te perken. Jammer natuurlijk, maar AZ kan er niks aan doen. Het wordt nu dus wel een stuk rustiger in het stadion. Vorig jaar kwamen er ruim 2.000 man vanuit Katwijk naar Alkmaar om de wedstrijd mee te beleven, dit jaar zijn er maar 600 kaarten. Familie en vrienden willen allemaal naar AZ komen en vragen me een ticket voor hen te regelen, omdat ik hier dicht op het vuur zit.”

Meer dan ‘n stuntploeg

Quick Boys kent dit seizoen een fenomenale ‘cuprun’; liefst drie eredivisieploegen werden door de Katwijkse amateurploeg uitgeschakeld. “Met zeges op Almere City, Fortuna Sittard en SC Heerenveen mag je gerust stellen dat Quick Boys de status van stuntploeg wel ontstegen is”, stelt Eric. “Almere City werd compleet van de mat gespeeld!” Hij denkt dat trainer Theo Duivenvoorden (met een –n, dus geen familie) een belangrijke rol speelt in het succes van de ploeg. “Niet voor niks vertrekt hij aan het einde van het seizoen om assistent te worden bij eredivisieploeg De Graafschap (hij werd ook gelinkt aan Ajax en Feyenoord). Wat ik ook heel leuk vind is dat de speler die vorig jaar in de bekerwedstrijd tegen AZ de 3-3 maakte – en het complete uitvak deed ontploffen van enthousiasme – inmiddels ook een contract heeft bij een eredivisieploeg. Sem van Duijn speelt nu namelijk bij... AZ! Omdat hij nog heel jong is, doet hij ervaring op bij Jong AZ in de eerste divisie, en momenteel is hij geblesseerd. Maar het is natuurlijk fantastisch dat zo’n jongen wordt opgepikt.”

Halve finales

Wat voor wedstrijd gaat het 6 februari worden? Eric hoopt dat het in elk geval weer net zo spannend wordt als vorig jaar. “Het zou prachtig zijn als Quick Boys het opnieuw tot een penaltyreeks weet te schoppen, en dan zal de beste winnen. Ik ben hoe dan ook tevreden met de uitslag. Maar hoe mooi zou het zijn als een amateurploeg de halve finales haalt. Dat is slechts drie keer eerder gebeurd (IJsselmeervogels in het seizoen 1975-1976, na een zege, na strafschoppen op AZ ‘67; VVSB klopte in seizoen 2015-2016 FC Den Bosch en drie jaar geleden was het Spakenburg dat met overtuigende cijfers FC Utrecht aan de kant zette). In dat rijtje zou Quick Boys niet misstaan.”

De wedstrijd in de kwartfinales van de strijd om de KNVB-beker tussen AZ en Quick Boys wordt donderdag 6 februari gespeeld, aanvang 20.00 uur.

Meer nieuws uit Dijk en Waard?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: