
Normaal gaat mijn wekker om 9.30 uur. Ik lig er dan meestal niet in vóór 1.00 uur. Vorige week donderdag was ik er echter al om 6.00 uur uit: broodjes smeren en vijftig lunchtasjes inpakken, want we gingen met een groep bewoners van Westerheem en Heemswijck een dagje naar Artis.
Gouden Dagen, afdeling Beverwijk-Heemskerk, had samen met de ViVa! Zorggroep dit uitstapje geregeld. Wat een organisatie om de bewoners, vrijwilligers, rolstoelen en rollators allemaal in de grote bus te krijgen!
We waren niet de enige bezoekers die nog snel even gebruik wilden maken van de gratis DekaMarkt toegangskaarten; we stonden naast de bus van St. Agnes uit Heemskerk. Het was gelukkig prachtig weer. Samen met medevrijwilliger Bob en twee mannelijke bewoners gingen wij op zoek naar de leeuwen. Vele andere dieren later hadden we eindelijk Mufasa gevonden. Wel jammer dat je hem en zijn twee vrouwen alleen goed kon bekijken als je trap kunt lopen. Met onze rolstoelers was dat onmogelijk. Dan maar een foto gemaakt, zodat we die aan de heren konden laten zien.
Het was een erg gezellige dag, al moest ik na de bergenroute in de Vlindertuin bijna zelf even aan de zuurstof. Gelukkig waren er genoeg plekken om even een bakkie te doen. Rond 15.00 uur verzamelden we weer en we waren op tijd thuis voor het avondeten. Iedereen had genoten – en daar krijg je als vrijwilliger energie van!
Paar uurtjes over?
Heb jij ook minimaal een paar uurtjes per week over? Bel dan eens met vrijwilligerscoördinator Ingeborg van Honschoten, één van de grote regelaars achter dit uitje, via 06-34862162. Het verrijkt je leven.
Kijk voor meer informatie op www.vivazorggroep.nl.
Deel Actueel is een column van Siem Weterings. Heb jij een tip voor Siem? Mail hem dan op siem.weterings@gmail.com.






Meer nieuws uit Heemskerk?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie