Muziekverhalen

Uit de platenkast van... Michael Leen: ‘Geweldig energiek live-album’

Column
Afbeelding
(Foto: (eigen foto))

Vinyl is al een tijdje in opmars, met cd’s op gepaste afstand. Echte muziekliefhebbers willen iets tastbaars, met albumhoes en bijbehorend boekje. In deze rubriek wekelijks iemand aan het woord over een pareltje uit de eigen platenkast.

Toen I Was Made For Lovin You afkomstig van het album Dynasty een wereldhit werd, is de Kiss-fan in mij geboren.

Met de aanschaf van dit geweldig energieke live-album in de winter van 1980 steeg mijn adoratie voor de rockband echter tot ongekende hoogte, die tot ver in mijn jeugdjaren heeft geduurd.

De iconische hoes met zowel op de voor-, achter- als binnenzijde het megalogo, de live-foto’s van de geschminkte bandleden en het adembenemende podium vol rook, vuurwerk en hydraulische platforms; ik kon daar eindeloos naar blijven kijken.

Op mijn slaapkamer vol met Kissposters heb ik wat luchtgitaar en -drums gespeeld op catchy nummers als Detroit Rock City, Love Gun, Shock Me en Shout It Oud Loud.

In de hoogtijdagen (’74-’78) hebben ze muzikale geschiedenis geschreven met zes prima studioalbums, twee uitmuntende live-albums en diverse tours die in omvang en spektakel almaar toenamen.

In de loop der jaren heb ik menigmaal hun concerten bijgewoond tot in het buitenland aan toe en dat was altijd weer een feestje temidden van al die toegewijde fans, de Kiss Army genaamd.

Lang leve rock-’n-roll !

Meer nieuws uit Heiloo?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: