Veiling eerste vaatje haring brengt 10.000 euro op voor twee Hoekse doelen

De Haringparty van Ondernemersvereniging Hoek van Holland heeft weer een schitterend bedrag voor twee Hoekse doelen opgebracht. De veiling van het symbolische eerste vaatje haring bracht een bedrag van 10.000 euro op wat tussen de twee Hoekse doelen: Historisch Genootschap Hoek van Holland en de Inloop in de Dorpskerk.
Door Tom van Ooijen
De jaarlijkse Haringparty van Ondernemersvereniging Hoek van Holland werd dit jaar gehouden op het terras van restaurant Onze Jongens aan de Badweg twee waar Joey en Remco de Waard de scepter zwaaien.
De bezoekende ondernemers werden ontvangen met zeemansliederen van Shantykoor De Hoeksch Waard dat onder de leiding van Paula van Wanrooy staat.
De meiden in de bediening van Onze Jongens zorgden ervoor dat de gasten van een drankje werden voorzien, iets dat gezien de hitte zeker geen overbodige luxe was. Overigens verdienen deze dames en compliment voor hoe zij de gasten de hele avond bedienden het was voor iedereen perfect. Wat ook perfect was, was de haring gesponsord door Cees Hofland van de Hoekse Vishandel aan de Rechtestraat. Kim maakte de haringen terplekke vakkundig schoon en er werd dan ook volop van genoten.
Voordat de grote veiling begon werd er door veilingmeester Cees Schalkoort, tevens voorzitter van de ondernemersvereniging, eerst een item per opbod verkocht: een hele pagina advertentie in Nieuwsblad Hoek van Holland, aangeboden door uitgeverij Rodi West Media. Hier werd al flink op geboden en uiteindelijk plaatste Prins Uitvaartverzorging het winnende bod van 750 euro, een bedrag dat rechtstreeks naar de goede doelen gaat.
Vervolgens begon het bieden op het vaatje haring. Dat gaat op de Amerikaanse manier: je doet een bod en of je het vaatje nu hebt of niet, je bod moet je betalen. Doe je een hoger bod dan vervalt het laagste bod.
Vlak na het begin, toen de teller op 400 euro stond, werd de veiling even onderbroken en konden beid goede doelen zich even voorstellen. Voor het Historisch Genootschap Hoek van Holland was dat Henk van der Lugt die de historie en het werk van het Genootschap uitlegde, voor de Inloop kweet Jan Ramondt zich van die taak.
Cees Schalkoort hervatte vervolgens de veiling, terwijl de gasten, buiten de haring, nog van diverse hapjes konden genieten. Na een redelijk spannend biedingsproces was het Restaurant Onze Jongens dat het laatste bod uitbracht: 1.350 euro.
In totaal stond de teller na afloop op 10.000 euro, wat betekent dat beide goede doelen een bedrag van 5.000 euro tegemoet kunnen zien. Een bedrag dat tijdens de gala-avond van de Ondernemersvereniging, later dit jaar wordt uitgekeerd.
Bekijk hieronder meer foto’s:






Meer nieuws uit Hoek van Holland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie