Ruim 350 jongeren aan de slag bij Florence

Nieuws
Bewoners, vakantiekrachten en medewerkers gingen met elkaar in gesprek en deden korte spellen over taal, toekomst en verschillende generaties.
Bewoners, vakantiekrachten en medewerkers gingen met elkaar in gesprek en deden korte spellen over taal, toekomst en verschillende generaties. (Foto: Robert Heijdemann)

Ruim 350 jongeren aan de slag bij Florence

Meer dan 350 jongeren hebben deze zomer vakantiewerk gedaan bij zorgorganisatie Florence. Op de veertien zorglocaties in de regio Haaglanden, waaronder woonzorgcentrum Steenvoorde in Rijswijk, hielpen zij bewoners en medewerkers tijdens de drukke zomerperiode. Voor veel jongeren was het hun eerste kennismaking met de ouderenzorg, en die ervaring smaakte voor een deel naar meer.

Door: Robert Heijdemann

De zomermaanden zijn traditioneel een drukke periode in de zorg. Medewerkers gaan met vakantie en familieleden van bewoners zijn soms minder vaak op bezoek. Florence besloot daarom dit jaar groots in te zetten op het werven van vakantiekrachten. Via een campagne op sociale media, onder meer op Tik Tok, werden jongeren uit de regio enthousiast gemaakt voor een zomerbaan in de ouderenzorg. Dat leverde meer belangstelling op dan verwacht.

Helpen bij dagelijkse activiteiten

De 15-jarige Jolie is één van de vakantiekrachten in Steenvoorde. Via haar tante hoorde zij over de zomerbaan. “Ik heb een goede band met mijn opa en oma en vind het leuk om oudere mensen te helpen. Je merkt hoe belangrijk het is dat zij aandacht krijgen en een fijne dag hebben.”

Ook de 16-jarige Jasmijn koos bewust voor de ouderenzorg. Zij liep eerder stage bij Florence en hoorde via haar buurvrouw die hier ook werkt, over de mogelijkheid om vakantiewerk te doen. “Ik wil graag iets doen waar mensen echt blij van worden. Het contact met bewoners maakt dit werk bijzonder.”

Lichte zorgtaken

De jongeren hielpen onder meer tijdens de maaltijden, maakten bedden op, wandelden met bewoners, deden spelletjes of lazen samen de krant. Juist die extra tijd en aandacht werd door bewoners gewaardeerd. Een belangrijk onderdeel van het project was de zogenoemde Summerschool. Meer dan honderd jongeren volgden vooraf een korte training, waarin zij werden voorbereid op lichte zorgtaken.

Met elkaar in gesprek gaan

Volgens Ellen Maat, voorzitter van de Raad van Bestuur van Florence, levert de inzet van jongeren veel meer op dan alleen extra ondersteuning. “Het is mooi om te zien wat er gebeurt als jongeren daadwerkelijk kennismaken met de ouderenzorg. Ze brengen energie mee en bouwen in korte tijd een band op met bewoners en collega’s. Voor bewoners levert dat mooie momenten op en jongeren ervaren hoe waardevol werken in de zorg kan zijn.”

Een aantal vakantiekrachten heeft aangegeven na de zomer te willen blijven werken.
Een aantal vakantiekrachten heeft aangegeven na de zomer te willen blijven werken. (Foto: Robert Heijdemann)

In Steenvoorde stond de ontmoeting tussen jong en oud centraal tijdens een speciale bijeenkomst. Bewoners, vakantiekrachten en medewerkers gingen met elkaar in gesprek en deden korte spelletjes over taal, toekomst en verschillende generaties. Niet het spel, maar de gesprekken stonden centraal. Jongeren vertelden wat hen had verrast aan het werken in de ouderenzorg, terwijl bewoners hun ervaringen deelden over het contact met de nieuwe generatie.

Jolie heeft keus al gemaakt

Voor Florence is het project ook een investering in de toekomst. De organisatie wil jongeren laten zien dat werken in de ouderenzorg afwisselend en betekenisvol is. Dat lijkt te lukken: een deel van de vakantiekrachten heeft aangegeven ook na de zomer te willen blijven werken, bijvoorbeeld als bijbaan naast een opleiding.

Voor Jolie is de keuze voor een toekomst in de zorg al duidelijk. Na de zomer begint zij aan de mbo-opleiding Dienstverlening, Helpende Zorg en Welzijn bij MBO Westland. De zomerbaan heeft haar keuze alleen maar versterkt.

Meer nieuws uit Rijswijk?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: