Schiedammer redt zwemmer uit Nieuwe Maas

Schiedammer Peter heeft donderdag 25 juni jl. een heldendaad verricht! ’s Avonds laat was een man gaan zwemmen in de Nieuwe Maas bij het Quarantainestrand.
De zwemmer had geen rekening gehouden met de sterke onderstroom. Deze verraderlijke onderstroom trok de man helemaal mee naar Schiedam, maar Peter heeft hem uit het water gevist en daarmee zijn leven gered.
Omstanders in het park aan de Maasboulevard zagen de man met een flinke snelheid voorbijdrijven richting Vlaardingen. Ook Peter stond daar. Peter aarzelde geen moment. Met gevaar voor eigen leven stapte Peter de keien op en kon zo de voorbijdrijvende man uit het water vissen. Daarmee heeft Peter het leven van de zwemmer gered die met onderkoelingsverschijnselen naar het ziekenhuis is gebracht.
Burgerplicht
Inspecteur Ingeborg van de Zeehavenpolitie Rotterdam heeft Peter afgelopen zaterdag in het zonnetje gezet voor zijn heldhaftige daad. “Ach, het is gewoon je burgerplicht om elkaar te helpen. Dat doe je gewoon”, reageerde Peter nuchter. Maar deze reddingsactie was niet zonder gevaar.
Beloning
Met de zwemmer gaat het gelukkig goed, maar als Peter hem niet uit het water had getrokken, had het wel eens heel anders af kunnen lopen. “Peter heeft een stap naar voren durven zetten en het leven van iemand anders gered, daarom krijgt hij een beloning”, aldus inspecteur Ingeborg. Voor zijn moedige en kordate optreden heeft Peter een mooie rugtas en cadeaubonnen gekregen. Ook mocht Peter mee op een spectaculaire rondvaart op een van de snelle rhibs van de Zeehavenpolitie.
De Zeehavenpolitie geeft aan dat het niet verstandig is om in de nieuwe Maas te gaan zwemmen. De onderstroom wordt vaak onderschat en het water is koud. Een mensenlichaam koelt dan snel af waardoor je niet goed meer kunt bewegen en nadenken.







Meer nieuws uit Schiedam?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie