Cock de Jong is blij uit de Schiedamse politiek te zijn

Nieuws
Cock de Jong in Limburg.
Cock de Jong in Limburg. (Foto: Ria de Jong)

Hij mist het totaal niet. Acht jaar zat hij in de Schiedamse gemeenteraad. Drie weken geleden verhuisde Cock de Jong met zijn vrouw Ria naar Limburg.

Door Kor Kegel

“Zeker een verbetering”, zegt het 78-jarige oud-raadslid. “Wij wonen in een patiowoning in Horst aan de Maas, halverwege Venraij en Venlo. Het is in een hofje, een soort knarrenhof. Het grote voordeel is dat wij nu dicht bij onze dochter Nathalie en schoonzoon Eric wonen, in Oostrum. Onze kleinkinderen Stefan, Larissa en Kevin wonen in Helmond en Venray. We hebben vier achterkleinkinderen, Hailey, de tweeling Lily en Miya, en Aiden.”

In Vlaardingen geboren kwam hij na een werkzaam leven op 70-jarige leeftijd in de Schiedamse gemeenteraad, namens het Algemeen Ouderenverbond (AOV). In 2025 stapte hij wegens een gebrek aan vertrouwen uit het AOV en na een korte periode als fractie-De Jong sloot hij zich aan bij Lokaal Onafhankelijk Schiedam (LOS). In maart nam hij afscheid van de gemeenteraad, maar hij volgde de lokale politiek nog wel. “Met verbazing en onbegrip heb ik van de samenstelling van de coalitie en het college van burgemeester en wethouders vernomen. Versplintering en onbekwaamheid was mijn conclusie.”

Het is hem duidelijk geworden dat de vergoeding voor het raadswerk voor enkelen de motivatie was om zich kandidaat te stellen, maar verder gaat het hem om de inhoud. Twee moties van hem werden aangenomen met brede steun vanuit de gemeenteraad. Met de moties over een knarrenhof en ouderenhuisvesting wilde hij de doorstroming voor jongeren op de Schiedamse woningmarkt bevorderen en het ouderen mogelijk te maken plezierig zelfstandig te blijven wonen. “Maar ik merk dat de twee moties, breed ondersteund, ook door toenmalig wethouder Antoinette Laan, inmiddels in een bureaula zijn verdwenen. Politiek is een dubieus spel waar eerlijkheid ver te zoeken is. Degene met de grootste mond krijgt de meeste aandacht en bereikt uiteindelijk het minst. Ik ben de politiek ingegaan om mensen te dienen en niet om aandacht voor mijzelf te generen. Ik bleef het liefst op de achtergrond.”

Meer nieuws uit Schiedam?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: