Naar de laatste zestien

De met GSC Esdo meegereisde supporters keken vreemd op na een rondje clubgebouw. “Vieren zij carnaval? De gekkies”, zag je ze als het ware denken. Dat doen ze bij Excelsior’20 al jaren. Verliezen deden ze ook al een tijdje niet meer.
DOOR GERARD S. VERVER
Dus lag het voor de hand dat Excelsior’20 de laatste zestien van het districtstoernooi zou bereiken. Dat gebeurde, want het stuurde de Haagse vierdeklasser met 2-0 verlies naar huis en had nog voldoende energie om zich een paar uur later opgetogen weer op Thurlede te melden voor een avondje hossen.
Dat was na een wedstrijd, die rommelig begon en met negen Hagenaars eindigde. “Ik hoop, dat ze het einde halen”, merkte iemand in het begin al op nadat de scheidsrechter het zoveelste incidentje het ingedamd.
Eerder had Excelsiors voetbalvoorzitter George Leuver al duidelijk gemaakt dat hij op winst rekende. “Ze hebben na de winterstop niet meer verloren.” Een beeld dat trainer Jaco Verhoev deelt. “Eerder hebben we punten ingeleverd tegen ploegen, die boven ons staan. Tegen KethelSpaland en CWO was dat terecht. Tegen anderen deden we onszelf onnodig tekort. Nu ze winnen keert het vertrouwen terug.”
Het bezorgde de zwartwitten een plek in het linkerrijtje, maar nog geen uitzicht op prijzen. Het blijft wel het doel. “Door punten te pakken en te winnen van ploegen waarvan we voor de winterstop verloren. Of ze dat kunnen? Zeker. Want de kwaliteit om dat te doen is er.” Dat bleek tegen GSC Esdo. “Die gasten hebben zelf nauwelijks kansen gecreëerd. Want bij ons staat het achterin goed en geven weinig doelpunten meer weg. Het is vooral een teamprestatie. Dat we nu zo ver in de beker gekomen zijn, met misschien een tegenstander uit de vierde divisie, zorgt daarnaast voor extra motivatie.”
Voor de achtste finale plaatsten zich: uit de 4e divisie Capelle, Feyenoord, Gravenzande, ODB, Poortugaal, SJC; uit de 1e klasse ARC, ForumSport, NSVV, Skillz; uit de 2e klasse Spartaan20 en Voorschoten97; uit de 3e klasse Esto en Westlandia en vierdeklasser ODB. En Monster of Xerxes/DZB.






Meer nieuws uit Schiedam?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie