“Hou je hoofd omhoog. Je bent mooi zoals je bent”

Nieuws
“Ik wil zeker doorgaan met me inzetten tegen pesten.
“Ik wil zeker doorgaan met me inzetten tegen pesten." (Foto: PR)

Lilly Holierhoek (15) is één van de finalisten van de Miss Zuid-Holland Teen verkiezing 2026. Voor de roodharige tiener uit Ter Heijde betekent dat méér dan kans maken op het kroontje. “Je moet ook ergens voor stáán”.

Door Esdor van Elten

Zelf zou ze er misschien niet zo snel opgekomen zijn, maar nadat haar oom haar attendeerde op de Miss Zuid-Holland verkiezing besloot ze zich in te schrijven voor de castingdag afgelopen november. “Dat was héél spannend”, blikt ze terug. Maar toen hoorde ik ineens mijn nummer en besefte ik dat ik was genomineerd als één van de 25 finalisten.”
Nu zit Lilly dus in het traject naar de finale op 28 februari. Een traject dat best wat van haar vraagt: “Elke zondag hebben we training. Choreografie, mediatraining, presenteren, dat soort dingen. Omdat ik ook nog in mijn examenjaar op het ISW Sweelincklaan zit, is dat best druk. “ Bovendien wordt er óók van de aspirant-missen gevraagd om actief te zijn op bijvoorbeeld social media, en om een doel te stellen, waar je voor wilt staan. Missen moeten meer kunnen dan mooi zijn. Ze moeten zich ook ergens voor inzetten. Ik heb gekozen om het tegengaan van pesten als doel te stellen.”

Pesten

En dat is niet voor niets. Want hoewel alles rond de missverkiezing haar roodharige schoonheid juist benadrukt, is haar haarkleur juist ook iets waarmee ze veel is gepest.
En dat ging soms heel ver: “Ze hebben weleens in de klas plukken uit mijn haar geknipt.” Ook uitgescholden worden kwam veel voor. “Zeker toen ik op zevenjarige leeftijd verhuisde en op een nieuwe school kwam, was er ineens niets meer goed aan mij.” Ja, ze heeft er wel eens aan gedacht om haar haar dan maar te verven, geeft ze toe. “Maar gelukkig hebben mijn ouders me daar altijd van af weten te houden. Door de tijd heen leerde ik: hou je hoofd omhoog. Je bent mooi zoals je bent.” Maar makkelijk was dat niet altijd: “Pesten maakt onzeker. En je wilt er gewoon bij horen. Soms dacht ik echt: wat doe ik hier nog? Pesten is gewoon heel gemeen en oneerlijk.” Heeft het meedoen aan de missverkiezing daar iets aan veranderd? “In sommige gevallen wel. Ik kreeg dan ineens te horen dat ik er toch wel leuk uitzag. Soms krijg ik echt veel leuke likes op social media. Maar soms is het ineens ook helemaal mis en wordt je helemaal afgebrand.” Het medium werkt daar aan mee, heeft ze gemerkt. “Social media kan het erger maken omdat het met een toetsenbord en achter een scherm gewoon heel makkelijk is om iemand pijn te doen.”

Zingen

Reden te meer om zich ook als (aspirant) miss in te zetten tegen pesten. “Ik leer allemaal dingen over presenteren en communiceren, dat wil ik graag inzetten om mensen bewust te maken van wat pesten met mensen doet.” Zo gaat Lilly in februari op basisschool De Driekleur voorlichting geven over pesten. En dat niet alleen: binnenkort gaat ze ook de studio in om een paar speciaal voor haar geschreven nummers op te nemen: “Twee ervan gaan over pesten. De derde gaat over de jongens van nu. Gewoon een leuk liedje.” Daarmee komt een droom in zicht want Lilly wil graag zangeres worden: “Na de mavo wil ik graag naar de havo en dan naar het conservatorium.” Dus ook als ze in februari geen Miss Teen Zuid-Holland wordt, blijft ze aan de weg timmeren. “Ik wil zeker doorgaan met me inzetten tegen pesten en daar heb ik ook wel plannen voor. In ieder geval heeft dit traject me al veel zelfvertrouwen gegeven en me dingen geleerd die ik hiervoor kan gebruiken.” Daarnaast heeft ze ook gewoon veel plezier: “Mooie jurken passen vond ik echt fantastisch om te doen. En ik heb ook veel leuke mensen leren kennen.”

Stemmen

Voor de Miss Zuid-Holland Teen 2026 verkiezing telt ook de publieksstem gedeeltelijk mee. Stemmen kan op https://missnederland.nl.

Je kunt stemmen op Lilly.

Meer nieuws uit Westland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: