Help mee met tellen: ontdek de gierzwaluwen in Westland

Nieuws
De Gierzwaluw is een dakbroeder.
De Gierzwaluw is een dakbroeder. (Foto: Natuurlijk Westland)

De KNNV Natuurlijk Westland organiseert op maandag 26 mei van 21.30 tot 22.30 uur een instructieavond over het ontdekken en tellen van gierzwaluwen. De bijeenkomst is bedoeld voor iedereen die wil helpen bij het in kaart brengen van deze vogels in het Westland.

Tellen oefenen

Het Team Gierzwaluwen van Natuurlijk Westland is al enkele jaren actief met het tellen van de vogels. Om een compleet beeld te krijgen, is er behoefte aan extra deelnemers. Tijdens de instructie leren deelnemers hoe het tellen in zijn werk gaat. De verzamelplek is Hazelaarplein 40 in Monster.

Na afloop wordt afgesproken in welke kern deelnemers gaan tellen. De tellingen lopen tot ongeveer begin augustus en vinden vooral in de avond plaats.

Kwetsbare soort

Gierzwaluwen hebben het moeilijk. Door het isoleren van gebouwen verdwijnen nestplekken. Ook het aantal insecten neemt af, wat invloed heeft op hun voedsel.

Volgens de organisatie helpen de tellingen om gerichte maatregelen te nemen voor de bescherming van de soort. Aanmelden kan door een e-mail te sturen naar natuurlijkwestland@knnv.nl.

Meer nieuws uit Westland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: