Meer klachten over Regiotaxi in Westland: gemeente ziet ‘lichte toename’

Politiek
Afbeelding
(Foto: Pexels.com)

Westland - De gemeente Westland ziet een lichte stijging van het aantal klachten over Regiotaxi Haaglanden. Dat blijkt uit antwoorden van het college op vragen van de fractie WV. Volgens het college zijn in de afgelopen achttien maanden 284 klachten gegrond verklaard op ruim 73.000 ritten.

Dat betekent volgens de gemeente gemiddeld één klacht per 257 ritten. Het klachtenpercentage komt daarmee uit op 0,39 procent. Het college benadrukt dat het aantal ritten in drukke periodes, zoals de laatste kwartalen van 2024 en 2025, hoger lag. Daardoor steeg ook het aantal klachten.

Klachtenprocedure

Hoewel het percentage volgens het college beperkt blijft, noemt de gemeente iedere klacht “ongewenst”. Klachten worden gezien als signalen over de kwaliteit van de dienstverlening.

De gemeente ziet op dit moment geen reden om de klachtenlijn van Regiotaxi Haaglanden aan te passen. Volgens het college worden meldingen via de bestaande procedure afgehandeld. Reizigers kunnen klachten telefonisch, per e-mail, schriftelijk, via de website of met een formulier in het voertuig indienen.

De gemeente vindt het belangrijk dat klachten rechtstreeks bij Regiotaxi Haaglanden terechtkomen. Als meldingen via andere routes binnenkomen, bestaat volgens het college het risico dat klachten niet volledig worden geregistreerd en daardoor minder goed kunnen worden opgepakt.

Extra gesprekken

Om de kwaliteit van de dienstverlening te verbeteren, zijn volgens het college al meerdere maatregelen genomen. Zo werft vervoerder Noot extra chauffeurs, al blijft dat lastig door de krapte op de arbeidsmarkt.

Daarnaast zijn de gesprekken tussen contractbeheer en vervoerder Noot uitgebreid van één naar twee keer per maand. Ook vinden zogenoemde keukentafelgesprekken plaats met inwoners die regelmatig klachten indienen. Daarbij schuift de vervoerder aan om problemen te bespreken.

Verder probeert Regiotaxi reizigers waar mogelijk buiten de spits te laten reizen om drukte te verminderen. Nieuwe chauffeurs krijgen bij indiensttreding een training en volgen jaarlijks een herhalingscursus.

Volgens het college blijft de vervoerder verantwoordelijk voor voldoende capaciteit en het inzetten van genoeg chauffeurs.

Meer nieuws uit Westland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: