Maestro van Koedijk: Acht deelnemers strijden in de Rietschoot om de titel

KOEDIJK - Acht deelnemers krijgen dit najaar de kans om kennis te maken met dirigeren. Na een workshop op 31 oktober dirigeren zij op 13 november in De Rietschoot een echt orkest. Een jury kroont de Maestro van Koedijk.
De workshop vindt plaats op zaterdag 31 oktober 2026. Deelnemers leren meer over de geschiedenis van de dirigent en diens plek in het orkest. Ook komen slagtechniek, het harder en zachter laten spelen van een orkest en het werken met een partituur aan bod. De deelnemers gaan vooral zelf met elkaar aan de slag.
Dirigeren voor een echt orkest
Op vrijdag 13 november 2026 volgt het echte dirigeren in De Rietschoot. Elke deelnemer staat dan 15 minuten voor het orkest. Een jury van drie meespelende orkestleden beoordeelt de optredens en maakt aan het einde van de avond de Maestro van Koedijk bekend. Familie en vrienden van de deelnemers mogen die avond komen kijken.
De winnaar dirigeert in het voorjaar van 2027 een eigen muziekstuk tijdens een groot concert van Aurora.
Wie kan meedoen?
Iedereen van 16 tot 106 jaar kan zich aanmelden. Ervaring met muziek, zingen of het bespelen van een instrument is niet nodig. Voor een eerlijke wedstrijd geldt één voorwaarde: deelnemers hebben nog nooit eerder gedirigeerd.
Er is plaats voor maximaal acht deelnemers. Bij meer aanmeldingen maakt Aurora een keuze op basis van motivatie en geschiktheid.
Kosten en aanmelden
De deelnamekosten voor de workshop en het studiemateriaal bedragen 45 euro. Dit bedrag dekt de huur van de workshopruimte, de lunch op 31 oktober en het benodigde materiaal.
Aanmelden kan via aurorakoedijk@gmail.com. Geïnteresseerden sturen een korte motivatie waarin ze vertellen waarom ze willen meedoen, en schrijven iets over zichzelf. Met de aanmelding geven deelnemers toestemming om hun naam en foto te delen in publicaties.





Meer nieuws uit Alkmaar?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie