Haarlemse docent blijft lesgeven na pensioenleeftijd: ‘Ik ben nog niet klaar om te stoppen’

Nieuws
Mohamed Johari
Mohamed Johari (Foto: Aangeleverd)
Eva Sminia eef

HAARLEM – Mohamed Johari (67) heeft onlangs de pensioenleeftijd bereikt, maar voor hem is het nog lang niet tijd om achterover te leunen. Met veel plezier staat hij dagelijks voor de klas op het Haarlem College, waar hij al vijftien jaar een vertrouwd gezicht is.

Door Eva Sminia

“Elke dag is een nieuwe uitdaging”, vertelt Mohamed enthousiast. “Het werk geeft me energie. Ik voel me gastheer in de school en geniet van de ontmoetingen met leerlingen van alle leeftijden. Het is prachtig om hun ontwikkeling van dichtbij mee te maken.”

Start loopbaan

Mohamed begon zijn loopbaan in het onderwijs in 2006 bij het Damiate College en werkte daarna bij LJC2. Deze twee scholen zijn later samengegaan en vormen samen het huidige Haarlem College (onderdeel van Dunamare onderwijs), waar Mohamed nog steeds met veel plezier werkzaam is.  “Lesgeven voelt voor mij niet alleen als een baan, maar als een missie”, zegt Mohamed.

“Mijn doel is om leerlingen vanaf het moment dat ze de basisschool achter zich laten te begeleiden, hen te helpen groeien en zich te ontwikkelen tot zelfstandige, zelfverzekerde jongvolwassenen. Elk schooljaar is een nieuwe kans om een groep leerlingen te inspireren en samen successen te vieren, zoals het behalen van hun diploma.”

Techniek altijd een passie geweest

Als docent techniek merkt Mohamed ook de maatschappelijke waarde van zijn werk. “Techniek is altijd mijn passie geweest. Mijn eigen opleiding in de jaren zeventig lag in die richting, en het is geweldig om die kennis door te geven. We hebben in Nederland veel technici nodig, en ik wil mijn steentje bijdragen door leerlingen de vaardigheden en het zelfvertrouwen mee te geven om in die sector verder te kunnen.”

Veel voldoening

Mohamed is ook mentor geweest en ondersteunt leerlingen niet alleen op inhoudelijk vlak, maar ook op sociaal en pedagogisch gebied. “Ik zie mezelf als gastheer, coach en vertrouwenspersoon. Het geeft enorm veel voldoening om te zien dat leerlingen mijn inzet waarderen, en dat ze zich bij mij en in de klas veilig en gezien voelen.

Het mooiste moment is als oud-leerlingen na jaren terugkomen om te je bedanken. Dat maakt alles wat je doet de moeite waard.”

Actief in de maatschappij

Ook buiten de schoolmuren is Mohamed actief betrokken bij de maatschappij. Hij zet zich in voor verschillende stichtingen, doet vrijwilligerswerk en brengt graag tijd door met zijn familie. Stilzitten past simpelweg niet bij hem. “Alleen thuis zitten of volledig met pensioen zijn voelt voor mij niet natuurlijk”, vertelt hij. “Het lesgeven en mijn maatschappelijke betrokkenheid geven mij ontzettend veel voldoening.”

Dat hij nog steeds met zoveel plezier werkt, wordt ook thuis gezien. Zijn vrouw en kinderen moedigen hem daarin aan. “Zij zien dat het me energie geeft, dat ik het met liefde voor de leerlingen doe en dat het me jong houdt”, stelt Mohamed.

Inspiratiebron voor velen

Met zijn passie, ervaring en energie is Mohamed Johari een inspiratie voor collega’s én leerlingen. Gepensioneerd zijn betekent voor hem allerminst stilzitten. “Ik ben nog lang niet klaar om te stoppen”, zegt hij glimlachend. “Lesgeven blijft me uitdagen en motiveren.’’

‘‘Zolang ik kan, sta ik met plezier voor de klas en zet ik mijn missie voort: studenten klaarstomen voor de grotemensenwereld.”

Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van Haarlem. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link!

Meer nieuws uit Haarlem?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: