Maassluis doet mee aan landelijke actiedag tegen digitale criminaliteit

Nieuws
Burgemeester Jack de Vries bezoekt de politiestand in winkelcentrum Koningshoek. Daar demonstreert de politie de FraudeFoon, waarmee inwoners op een veilige en realistische manier kunnen ervaren hoe telefonische oplichting klinkt en welke signalen helpen om fraude te herkennen.
Burgemeester Jack de Vries bezoekt de politiestand in winkelcentrum Koningshoek. Daar demonstreert de politie de FraudeFoon, waarmee inwoners op een veilige en realistische manier kunnen ervaren hoe telefonische oplichting klinkt en welke signalen helpen om fraude te herkennen. (Foto: GM)

De gemeente Maassluis deed ook dit jaar mee aan de landelijke actiedag Echt niet vandaag, die aandacht vraagt voor de toename van digitale criminaliteit. Dit jaar ligt de nadruk op het versterken van de digitale weerbaarheid van ondernemers.

In samenwerking met het Platform Veilig Ondernemen Rotterdam werden op 3 juni twee online activiteiten aangeboden: een online crisisoefening en een webinar over cybercrime. Deze sessies ondersteunen ondernemers bij het vergroten van hun digitale veiligheid.

Naast de gemeentelijke inzet organiseerden ook partners in Maassluis activiteiten rondom digitale veiligheid. Het online jongerenwerk richtte zich op bewustwording onder jongeren, terwijl de politie inwoners informeerde over digitale oplichting. Woensdagmiddag stond de politie in winkelcentrum Koningshoek met de Fraudefoon en voorlichtingsmateriaal om bezoekers te laten ervaren hoe online oplichting werkt.

Burgemeester Jack de Vries: “Digitale criminaliteit raakt ons allemaal. Door samen te werken en kennis te delen, maken we Maassluis digitaal sterker. Ik ben trots dat we ook dit jaar bijdragen aan de landelijke actiedag en onze inwoners en ondernemers helpen om digitaal weerbaar te worden.”

Meer nieuws uit Maassluis?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: