Tapas Perez: deksels lekker

Ondernemen
De droom van een eigen zaak kwam uit voor Joëlle Perez Ruiz.
De droom van een eigen zaak kwam uit voor Joëlle Perez Ruiz. (Foto: aangeleverd)

Oorspronkelijk zijn tapas kleine, lekkere gerechten die als pikante hapjes bij een glaasje sherry of wijn worden genuttigd. ‘Tapa’ betekent in het Spaans ‘deksel’ en als zodanig werden de onder deze naam bekende kleine sneetjes brood ook oorspronkelijk gebruikt. Ze dekten het glas wijn of sherry af en verhinderden dat er vliegen in het drankje belanden. Tegenwoordig wordt een groot aantal kleine, pikante gerechten onder het begrip tapas samengevat.

De bekende website Tripadvisor meldt dat Tapas Perez het culinaire niveau in Purmerend naar een hoger plan tilt. ‘Een aanwinst voor de stad’, aldus Tripadvisor. Voor Regio Zaken een goede reden om kennis te maken met Tapas Perez en eigenaresse Joëlle Perez Ruiz, de eigenaar van deze nieuwe culinaire sensatie op de Koemarkt nummer 9.

Na ruim 10 jaar in de horeca te hebben gewerkt wist Joëlle het zeker: ooit start ik mijn eigen restaurant in Purmerend, de stad waar ik geboren en getogen ben. De stad ook waarin zij de potentie ziet om iets unieks toe te voegen.

De paplepel...

Na de Havo (Da Vinci College) en een afgeronde HBO-opleiding communicatie koos Joëlle toch voor de horeca. Ze kreeg het horecavak als het ware met de paplepel ingegoten. Haar Spaanse vader kent als geen ander de fijne kneepjes van de Spaanse keuken. Al tijdens haar studie werkte Joëlle mee met haar vader. Aldaar leerde zij niet alleen de fijne kneepjes van de Spaanse keuken, gaandeweg groeide ook de liefde voor de Spaanse culinaire hoogstandjes. Haar droom en streven was dus ooit een eigen zaak op de Koemarkt in Purmerend te beginnen. Die droom kwam uit. Sinds medio april heeft zij haar eigen zaak. Met behulp van vader Jose Perez, stiefvader Hilmar Dijkstra, familie en vrienden is het Joëlle gelukt om in een betrekkelijk korte tijd een enigszins verlopen kroeg om te toveren tot een modern en gezellig restaurant. Met 34 zitplaatsen weliswaar een knusse tent, maar met het terras er bij kunnen er toch ruim 80 personen genieten van de Spaanse happen en dranken.

Tekst loopt door onder afbeelding


(Foto: aangeleverd)

Maandag volle bak

In de korte tijd van het bestaan van Tapas Perez blijkt dat Purmerend verlegen zat om zo’n soort restaurant. Vrijwel iedere avond zit de zaak vol. Behalve op dinsdag en woensdag. Dan is de zaak gesloten. Een bewuste keuze, aldus Joëlle. “Ooit werkte ik bij het inmiddels gesloten restaurant Gachita op de Weerwal. Die zaak was op maandag altijd open en ik zag toen met eigen ogen dat dat een slimme zet was. Veel collega’s zijn immers juist op maandag gesloten en mede daardoor is het bij mij op maandag steeds volle bak. Het totale personeelsbestand telt 12 medewerkers. Leuke bijkomstigheid is dat de chef-kok is opgeleid door mijn vader.”

Kleinschalig

Uit de verhalen die Joëlle Perez terugkrijgt van klanten blijkt dat men de kleinschaligheid en de persoonlijke benadering weet te waarderen. Dát in combinatie met de Spaanse keuken maken Tapas Perez in zekere zin tot een unieke zaak in Purmerend en een welkome aanvulling van de rijke culinaire keuzemogelijkheden op de Koemarkt. Tapas Perez mag zich qua culinaire verwennerij dan wel in het bovenste segment bevinden, qua prijspeil zit Tapas Perez zo ongeveer in het midden. Voor circa € 50,00 per persoon ga je met een goed gevulde maag naar huis. En hoewel Tapas Perez pas sinds kort haar deuren geopend heeft, zijn er nu al tal van klanten die meerdere keren zijn teruggekomen.

Je was nog maar net open en toen kreeg je de kermis voor de deur. Is dat een zegen of een vloek? Joëlle: ‘Laat ik me voorzichtig uitdrukken. De kermis is natuurlijk onvermijdelijk en voor menigeen een feest. Maar voor ons is dat het tegendeel. Rondhangende jeugd, lawaai, veel vieze rommel op straat, te kort parkeerplekken, nee op een kermis zitten mijn klanten niet te wachten. Andere festiviteiten daarentegen zoals Purmerend onder Stoom, de classic cars of de Sinterklaasintocht zijn hopelijk ook voor ons feestelijkheden. Overigens moet ik wel zeggen dat mijn naaste buren en andere ondernemers op de Koemarkt mij uiterst hartelijk hebben ontvangen.

Tenslotte. Wat is jouw ambitie? “In de allereerste plaats natuurlijk ‘gezond blijven”, aldus Joëlle. “Als dat lukt dan hoop ik met mijn bedrijf te groeien. Eigenlijk hoop ik uit deze zaak te groeien en op termijn te verhuizen naar een groter pand op de Koemarkt. Natuurlijk, dat is iets dat nu nog ver in het achterhoofd zit, maar ooit hoop ik het zo ver te brengen. En o ja, ook hoop ik dat wij over niet al te lange tijd het ‘leermeesterschap’ verwerven. Stagiaires, jonge mensen de liefde voor het horecavak bijbrengen staat ook hoog op mijn verlanglijstje.”

Spaanse culinaire hoogstandjes.
Afbeelding

Meest gelezen


Lees nu de laatste editie van de digitale krant