Column: Anita Voortman - Dierenhulpverlener op vakantie

Het is vakantietijd. Tijd om eropuit te gaan. Maar waar ik ook naartoe ga, er komt altijd wel een dier in nood op mijn pad. Het is bijna ongelofelijk.
Zo waren we op het Canarische eiland Lanzarote. We zouden een vulkaanwandeling maken en werden ‘s morgens vroeg opgehaald bij ons appartementencomplex. Op de boulevard zag ik een zielige tortelduif zitten. Ik maakte me zorgen, maar we moesten vertrekken.
Toen we ‘s middags terugkwamen, bleek het dier ons appartementencomplex in te zijn gelopen. Tot mijn verbazing zat hij precies bij ons huisje, met een kat vlakbij, die hem ook in de gaten had. Alsof de duif wist dat precies dáár een dierenredder verbleef.
Hij had een gebroken vleugel met een lelijke wond. Bij de receptie vroeg ik waar een dierenarts zat die de duif uit zijn lijden kon verlossen. Helaas bleek het een Spaanse feestdag te zijn en was alles gesloten. Ik kon de duif in ieder geval veilig onderbrengen in ons appartement. De volgende ochtend wilde ik naar de dierenarts gaan, maar dat bleek niet meer nodig. Hij was die nacht in alle rust ingeslapen…
Ook vorig jaar, toen we op Texel aankwamen, duurde het niet lang voordat ik weer een dier in nood tegenkwam. We hadden een huisje in the middle of nowhere. We hadden net onze spullen neergezet en besloten een korte wandeling te maken. Nog geen drie minuten later zag ik in de verte op een lange zandweg tussen de weilanden een jonge meeuw zitten.
Het leek wel alsof hij precies op die plek zat, zodat ik hem zou zien. Van een afstand zag ik al dat het niet goed was. Hij was veel te verzwakt om zichzelf nog in veiligheid te brengen. Binnen de kortste keren had ik hem te pakken.
Na wat googelen en bellen ontdekte ik dat ook Texel een dierenambulance heeft. Voor deze meeuw, zeiden ze, moest ik contact opnemen met Ecomare. Gelukkig, collega-dierenhulpverleners op het eiland. Een half uur later kon ik de verzwakte jonge meeuw aan hen overdragen.
Mijn volgende vakantie gaat naar Zuid-Spanje. Stiekem hoop ik dat ik daar geen dieren in nood tegenkom. Want wat moet ik dan? Hier in Nederland is het goed geregeld. Er is altijd een dierenambulance die je kunt bellen. Maar in Spanje? Ik ga mijn best doen om geen dieren in nood te zien, maar ik kan niks beloven.






Meer nieuws uit Rijswijk?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie