Wijkhuis Oost is feestelijk heropend

Petra Zwang kwam er al geregeld en nu vindt ze het nog gezelliger: “Ik hoop jullie hier allemaal veel tegen te komen,” zei de wethouder zaterdagmiddag tegen meer dan 120 bezoekers van wijkhuis Oost.
Door Kor Kegel
Na een grondige opfrisbeurt werd het wijkhuis aan de Boerhaavelaan 79 feestelijk heropend. De grote zaal was volgestroomd met wijkbewoners in alle leeftijden, constateerde Fraukje Douwma verheugd.
De flinke opkomst toonde namelijk de brede behoefte aan aan een huis van de wijk, zei de directeur van het Nationaal Programma Nieuwland en Oost. Dat programma moet de leefbaarheid in deze twee kwetsbare wijken van Schiedam verbeteren. De opknapbeurt van het wijkcentrum dat ooit Kluphuis Oost heette speelt daar een rol in. “Alles begint met ontmoeting,” sprak Marco Veenstra in zijn welkomstwoord. Hij is sinds kort clustermanager van welzijnsorganisatie DOCK, speciaal voor Schiedam en Vlaardingen. Hij onderstreepte het belang van een plek middenin de wijk, waar iedereen welkom is en waar initiatieven ontstaan om de onderlinge betrokkenheid van de wijkbewoners te vergroten. De huiskamersfeer van wijkhuis Oost nodigt daartoe uit en dankzij de grote ramen zien voorbijgangers ook wat er binnen te doen is.
Het feestprogramma kende twee onthullingen van kunstwerken. Binnen ging het om het werk ‘Mijn huis is Oost’ waarin vijftig kinderen onder begeleiding van de creatieve Esther Pieterse hebben samengebracht was ze in hun woonbuurt belangrijk vinden: rekening houden met elkaar, de buurt schoon houden, goed met je buren omgaan, zeker in een wijk met veel nationaliteiten. Dat is in het kunstwerk te zien aan de geveltuintjes, prullenbakken, dieren en de eigen identiteit van de vrolijke huisjes.
Na deze onthulling traden de meisjes van 010hiphop op met een dansje op het podium. Dat podium is in feite de hogere vloer van de zaalruimte. Het viel hierdoor goed op hoe de vloeren vernieuwd zijn.
Het andere kunstwerk was buiten en bestaat uit de versierde pilaren die het gebouw al sinds de oplevering in 1997 kenmerkten. ‘De Zuilen van Oost’ heet het kunstwerk, dat door wijkbewoners samen met Marian Weeda is vervaardigd. Omdat de kunstenares momenteel met vakantie is, sprak ze de bezoekers van wijkhuis Oost toe vanaf een videoscherm. Ze legde uit hoe het kunstwerk in een uitstekende samenwerking ontstaan is. Na de onthulling van de vijf zuilen in de bocht van het gebouw van de Boerhaavelaan naar het Van ‘t Hoffplein had iedereen trek in de hapjes en drankjes binnen.






Meer nieuws uit Schiedam?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie