Column: Superzege

Column
Bart van der Linden
Bart van der Linden (Foto: )

DOOR BART VAN DER LINDEN

Wat een Ongelooflijke Niet-te-voorspellen Superzege. Alhoewel, her en der zoemde het al wel rond dat ONS. Vlaardingen veel zetels zou gaan halen. Maar zóveel? Nee, dat had niemand verwacht. De verkiezingsavond was er eentje van hoop, opluchting én teleurstelling. ONS. Vlaardingen pakte direct lekker door en zette ex-staatssecretaris Ingrid Coenradie als verkenner aan het politieke roer.

Gaan we stuurboord of bakboord? En wie wordt de kapitein? Een ding is zeker: de Vlaardingse politiek is weer eens flink opgeschud. Het AOV verlaat het schip, maar 50 Plus en Beter voor Vlaardingen komen aan boord. Het is stuivertje wisselen: landelijk verliest, lokaal wint. Het is in Vlaardingen niet anders dan in andere steden. Zie Hart voor Den Haag van de onvermoeibare Richard de Mos, of Alles voor Schiedam, die ineens de tweede partij van Schiedam zijn geworden.

Laat Frans en zijn team het maar eens proberen. Het credo van de nu grootste partij is niet voor niets ‘Laat ONS het maar doen’. Nou, vooruit, maak maar vaart! Maar hou het schip wel een beetje recht in deze woelige tijden, want er liggen genoeg uitdagingen om op te pakken.

De binnenstad, het Liesveldviaduct, het AZC, het zwembad, veiligheid, woningbouw en zo kan ik nog wel even doorgaan.

Ik heb op Omroep Twee de politieke avond grotendeels gevolgd. Er werd continu geschakeld tussen het Stadhuis en Theater aan de Schie in Schiedam. De uitslag kwam later dan gepland, want ja, stemmen tellen is ook een vak. Hulde aan de stemmentellers en mensen die zich in hebben gezet om de verkiezingen goed te laten verlopen. Je zou maar in Gorinchem wonen en daar nog een keer naar de stembus moeten. Die verkiezingschaos moet je ook niet willen.

Een mooi plaatje op de site van Omroep Twee liet zijn welke partij er per wijk op één stond. In de Westwijk kwam DENK nog als concurrent van ONS. Vlaardingen naar boven en GroenLinks-PvdA in de Oostwijk, maar in de andere wijken was het voornamelijk ONS. Vlaardingen.


En dus is het spel op de wagen. Het schip is bemand, de vraag is nu wie welke rol krijgt. Frans is (voorlopig) de kapitein, hij staat aan het roer. Wel oppassen voor hoge golven, tegenwind en stroming, want in de politieke arena kun je zomaar omslaan. En laten we die ijsbergen alsjeblieft niet tegenkomen, want dan staan we zo weer in dat stemhokje. 

Meer nieuws uit Vlaardingen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: